כיצד לבחור צלם חתונה?

אז אתם מתחתנים? מזל טוב! איזו שמחה והתרגשות ויש המון דברים לארגן: חשוב שהמקום יהיה יפה, שיהיה אוכל טוב, מוסיקה כייפית, שהחבר׳ה יקרעו את רחבת הריקודים...
אבל שבוע אחרי היום המיוחד והמרגש, חוזרים לשיגרת החיים, השמחה וההתרגשות נשארים בזיכרון (מה שלא מושפע מאדי האלכוהול...) ובתמונות. הצילומים הם מה שיישאר איתכם, אלבום החתונה יספר את הסיפור של היום שהיה וילווה אתכם שנים אחר כך.
באלבום החתונה תוכלו לחוות מחדש את מבטי האהבה והחיבוקים מכל החברים, את דמעות האושר של הסבתא, את אבא רוקד בטירוף עם החבר׳ה מהצבא.
אז איך בוחרים צלם חתונה טוב, שבאמת מתאים לכם ושלא יגרום לכם להתבאס אחר כך על התמונות?
קודם כל מצאו כ-3 צלמי חתונה שאתם אוהבים את הסיגנון שלהם; בין אם זה דרך המלצות חברים או דרך האינטרנט; הסתכלו בעבודות שלהם ותראו שאתם מתחברים לתמונות.
התקשרו וקיבעו פגישה.
תקשורת עם הצלם וחיבור אנושי מאוד חשוב. הצלם חתונה הוא האדם היחיד שנשאר איתכם לאורך כל היום. הוא מגיע אל הכלה בשלב המוקדם של ההתארגנות, מלווה אתכם בצילומי הזוג, בשלב הזה זה רק הוא ואתם, וחשוב שתרגישו בנח וגם בכיף.
אם יש חיבור ואתם משדרים על אותו גל, כמה טיפים ודברים שחשוב לשים לב:
- בקשו לראות לפחות 120 תמונות מחתונה אחת - מהתחלה ועד הסוף; בין אם זה באלבום או מצגת דיגיטלית; על מנת לוודא שלצלם יכולת לייצר תמונה מלאה של כל שלבי החתונה באיכות טובה.
- וודאו שהצלם באמת מתמחה בצילום חתונות ולא למשל צלם ארכיטקטורה שמצלם חתונה פה ושם. צילום חתונה דורש מקצועיות רבה, לא כל אחד שיודע לצלם יכול לצלם אנשים ולתפוס רגע שלא יחזור ואת הרגש הגלום בתוכו.
- הסתכלו על איכות האלבום: הכריכה, ההדפסה, העיצוב - האם הם לטעמכם?
- מי מעצב את האלבום? האם יש לכם שליטה על העיצוב, האם תוכלו לראות את האלבום ולבצע שינויים לפני ההדפסה? מול מי התקשורת שלכם?
- וודאו שצלם החתונה שאיתו ניפגשתם, הוא באמת מי שיצלם אתכם. זה נשמע מוזר אך יש סטודיואים גדולים שמעסיקים צלמים רבים, שיושבים לפגישה עם מישהו אחד וביום הארוע ישלחו מישהו אחר. וודאו שהצלם איתו ישבתם הוא צלם החתונה שלכם ושהתמונות שאתם רואים באתר או באלבום הם באמת של הצלם המסוים ולא מישהו אחר מהסטודיו.
- וודאו תנאי תשלום: מקובל לשלם מיקדמה לסגירת התאריך. אל תשלמו את כל הסכום לפני הארוע. וודאו מתי אתם צריכים לקבל את התמונות/ האלבומים.
צלם חתונה טוב הוא שילוב של מקצועיות יצירתיות ויחסי אנוש.
הוא עוד אורח בחתונה שלכם, מישהו שיהיה לידכם כל היום - עד סוף החגיגה.
הצילומים - הם מה שיישאר איתכם מיום החתונה והלאה, שווה להשקיע במישהו שתהיו בטוחים שיספק לכם את התוצאות הטובות ביותר וישאיר אתכם עם טעם טוב גם בערב עצמו וגם בשנים הבאות.